Nietrafiona inwestycja w jednostki ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych - czyli Polisolokaty?

Jesteśmy kancelarią wyspecjalizowaną w prowadzeniu sporów na tle instrumentów finansowych, w tym o zwrot pieniędzy wpłaconych na Polisolokaty. Reprezentujemy klientów w sprawach przeciwko bankom oraz towarzystwom ubezpieczeń np. Open Life, Tu Europa, Vienna Life (dawniej Skandia), Getin Bank lub Generali. Posiadamy liczne sukcesy w tego typu sprawach, które opisywane są m.in. w Onecie i na Bankier.pl.

Chcesz porozmawiać? Zadzwoń do nas +48 692 479 841

Osoby do kontaktu
Tomasz Majkowycz
Adwokat/wspólnik zarządzający
Tel.: + 48 692 479 841
E-mail: t.majkowycz@madwokaci.pl
Aneta Majkowycz
Adwokat/wspólnik zarządzający
Tel.: + 48 600 425 205
E-mail: a.majkowycz@madwokaci.pl

Jak działamy

01
Bezpłatna analiza
W pierwszym kroku analizujemy Twoją umowę czy nadaje się do unieważnia, ewentualnie czy można odzyskać pobraną przez towarzystwo opłatę likwidacyjną.
02
Konsultacja
Po otrzymaniu od nas analizy możesz bezpłatnie skonsultować swoją sprawę z naszymi specjalistami. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.
03
Wezwanie do zapłaty
Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z naszej pomocy, wezwiemy towarzystwo do zwrotu pieniędzy.
04
Pozew i egzekucja
Jeżeli towarzystwo dobrowolnie nie zwróci pieniędzy sprawę kierujemy do sądu. Po wygranej sprawie pieniądze trafiają bezpośrednio na Twoje konto.

Najczęściej zadawane pytania

Przeciwko, którym towarzystwom prowadzimy sprawy?

Prowadzimy sprawy przede wszystkim przeciwko takim towarzystwom jak: TU Europa, Open Life, Vienna Life (dawniej Skandia), Aegon i Generali.

O co można walczyć?

Występujemy o zwrot wszystkich wpłaconych składek, zwrot opłaty likwidacyjnej pobieranej na zakończenie umowy oraz opłat administracyjnych, które były potrącane od każdej zapłaconej składki. Jeżeli Twoja polisa przyniosła duże straty możemy odzyskać również te środki, które zostały utracone na skutek spadku wartości inwestycji.

Czym jest opłata likwidacyjna?

Niektóre towarzystwa w swoich produktach na siłę starały się zatrzymać klientów, pomimo obserwowanych strat na rachunkach inwestycyjnych. Dlatego też stosowały one opłaty, które były pobierane dopiero w razie zakończenia umowy ubezpieczenia z UFK. Opłaty te wynosiły nawet 100% wartości rachunku.

Na czym polega unieważnienie umowy?

Z unieważnieniem umowy mamy do czynienia w sytuacji, gdy jej wady prawne są tak istotne, że umowy tej nie da się wykonywać. W razie unieważnienia umowy przez sąd towarzystwa musi zwrócić klientowi wszystkie wpłaty, bez względu na to jaka była wartość jego rachunku.

Jak długo można ubiegać się o zwrot pieniędzy?

Orzecznictwo europejskie stosuje bardzo daleko idącą ochronę konsumentów. Przedawnienie w sprawach o polisolokaty zaczyna biec dopiero z momentem, w którym konsument dowiedział się o tym, że może domagać się od towarzystwa zwrotu pieniędzy i od tego czas masz aż 6 lat na skierowanie sprawy do sądu.

Piszą o nas

Nasza kancelaria jako pierwsza w Polsce unieważniła umowę ubezpieczenia z UFK (polisolokata). Nasze sukcesy były opisywane między innymi przez:

10 lat

Jesteśmy adwokatami
z ponad 10 letnim doświadczeniem.

1000 klientów

Pracowaliśmy z ponad 1 000
zadowolonych klientów.

100 mln

Wartość prowadzonych spraw to
ponad 100 mln złotych.

    Sprawdź, co możemy zrobić w Twojej sprawie:

    Umów konsultację ze specjalistą, bezpłatna analiza

    Napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami przez telefon +48 692 479 841