Analiza umów deweloperskich

Podpisanie umowy deweloperskiej to ważny krok

Od 10 lat zajmujemy się analizą umów deweloperskich

Pomożemy Ci w podpisaniu bezpiecznej i korzystnej umowy! Prześlij nam projekt swojej umowy. Przygotujemy dla Ciebie ofertę analizy prawnej i odpowiemy na Twoje pytania! Zajmujemy się również obsługą prawną deweloperów.

Chcesz porozmawiać? Zadzwoń do nas +48 692 479 841

Jak działamy

01
Przesłanie umowy
W pierwszym kroku przesyłasz do nas projekt swojej umowy deweloperskiej i wybierasz zakres analizy. Do wyboru masz dwa warianty analizy: podstawowy i kompleksowy
02
Analiza
Po otrzymaniu zlecenia przygotowujemy dla Ciebie analizę w ciągu 24 h (tryb ekspresowy) lub do 5 dni roboczych od otrzymania projektu umowy.
03
Przekazanie wyników analizy
Po przygotowaniu pisemnej analiz przesyłamy Ci jej wyniki na maila. Analiza zawiera ocenę istotnych postanowień umowy deweloperskiej wraz z rekomendacjami dalszego działania.
04
Konsultacja
Gdy już zapoznasz się z przesłaną analizą omawiamy ją podczas spotkania na żywo lub on-line, w trakcie którego odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.

Zapytaj o ofertę analizy umowy deweloperskiej

Zadzwoń do nas +48 692 479 841 lub napisz kancelaria@madwokaci.pl

Poniżej znajdziesz również formularz kontaktowy.

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób przebiega podpisanie umowy deweloperskiej?

Podpisanie umowy deweloperskiej następuje u notariusza. Nie oznacza to jednak, że notariusz zadba o to, by umowa była dla Ciebie korzystna. Notariusz bada umowę wyłącznie pod kątem formalnym, zwracając uwagę na jej zgodność z prawem i wpisami w księdze wieczystej. Nawet umowa podpisana u notariusza może być dla Ciebie bardzo niekorzystna, dlatego warto wcześniej skonsultować się z niezależnym ekspertem. Do obowiązków dewelopera należy dostarczenie inwestorowi prospektu informacyjnego z załączonym wzorem umowy deweloperskiej. To najlepszy moment na dokładne zapoznanie się z umową, zadawanie pytań i negocjowanie zmian. Aby mieć pewność, że zgadzasz się na najlepsze możliwe warunki, prześlij projekt umowy do naszej kancelarii w celu analizy prawnej.

Jakie dokumenty są potrzebne do analizy?

Analiza umów deweloperskich jest możliwa po dostarczeniu projektu umowy wraz z załącznikami, które otrzymasz od dewelopera. Warto również zlecić do analizy prospekt informacyjny oraz sytuację prawną samego dewelopera. Im więcej dokumentów dostarczysz, tym lepiej będziemy w stanie przeanalizować opłacalność planowanej inwestycji. Dokumenty najlepiej przekazać do analizy tuż po otrzymaniu, kiedy jest jeszcze czas na ewentualne zmiany i negocjacje.

Co obejmuje analiza umowy deweloperskiej?

Analiza obejmuje informacje na temat tego, czy zawarte w niej zapisy są przejrzyste i korzystne dla inwestora. Dotyczy to opisu nieruchomości (czy jest wystarczający?), rodzaju rachunku powierniczego (czy jest korzystny?), harmonogramu prac, terminów rozpoczęcia i zakończenia inwestycji oraz zasad odbioru nieruchomości (czy są przejrzyste?), a także wysokości i sposobu naliczania kar umownych (czy są jasno określone?).

Jak długo muszę czekać na analizę?

Czas oczekiwania na analizę umowy deweloperskiej zależy od wybranego trybu. Masz do wyboru dwa warianty: ekspresowy (w ciągu 24 h) oraz w terminie do 5 dni roboczych od dnia przekazania nam dokumentów i potwierdzenia odbioru przez kancelarię. Wybrany tryb zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Analiza w trybie ekspresowym wiąże się z wyższym kosztem usługi.

Dlaczego warto skorzystać z analizy umów deweloperskich?

Wiele osób nie oddaje umowy deweloperskiej do analizy, sądząc, że notariusz zwróci uwagę na ewentualne niekorzystne zapisy. Jest to jednak nieprawda, gdyż troska o korzyści nabywcy nie należy do obowiązków notariusza. Zupełnie inaczej jest w przypadku analizy umów deweloperskich przez kancelarię adwokacką, która skupia się na tym, by umowa była zgodna z prawem i satysfakcjonująca dla klienta. Profesjonalne przeanalizowanie umowy i stanu prawnego dewelopera pozwala uniknąć kosztownych błędów i zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami. Kancelaria adwokacka zadba między innymi o to, by umowa była pozbawiona klauzul abuzywnych (niedozwolonych) i zawierała zabezpieczenia na wypadek niedotrzymania warunków umowy.

Jak długo muszę czekać na analizę?

Czas oczekiwania na analizę umowy deweloperskiej zależy od wybranego trybu. Masz do wyboru dwa warianty: ekspresowy (w ciągu 24 h) oraz w terminie do 5 dni roboczych od dnia przekazania nam dokumentów i potwierdzenia odbioru przez kancelarię. Wybrany tryb zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Analiza w trybie ekspresowym wiąże się z wyższym kosztem usługi.

Nasze sukcesy

Prowadziliśmy wiele precedensowych spraw, a nasze sukcesy były opisywane m.in. przez:

Osoby do kontaktu
Tomasz Majkowycz
Adwokat/wspólnik zarządzający
Tel.: + 48 692 479 841
E-mail: t.majkowycz@madwokaci.pl
Aneta Majkowycz
Adwokat/wspólnik zarządzający
Tel.: +48 600 425 205
E-mail: a.majkowycz@madwokaci.pl

10 lat

Jesteśmy adwokatami
z ponad 10 letnim doświadczeniem.

1000 klientów

Pracowaliśmy z ponad 1 000
zadowolonych klientów.

100 mln

Wartość prowadzonych spraw to
ponad 100 mln złotych.

    Sprawdź, co możemy zrobić w Twojej sprawie:

    Umów konsultację ze specjalistą

    Napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami przez telefon +48 692 479 841