Kredyty frankowe są niezgodne z prawem

Pomagamy Frankowiczom

Już w ciągu kilku tygodni przestań spłacać kredyt frankowy.

Skontaktuj się z nami, sprawdzimy czy Twoja umowa kwalifikuje się do unieważnienia!

Wyślij umowę do bezpłatnej analizy:

kancelaria@madwokaci.pl

Adwokaci ds. kredytów frankowych
Tomasz Majkowycz
Adwokat/wspólnik zarządzający
Tel.: + 48 692 479 841
E-mail: t.majkowycz@madwokaci.pl
Aneta Majkowycz
Adwokat/wspólnik zarządzający
Tel.: + 48 600 425 205
E-mail: a.majkowycz@madwokaci.pl

Jak działamy

01
Bezpłatna analiza
W pierwszym kroku analizujemy umowę kredytu frankowego pod kątem czy nadaje się do unieważnienia lub skierowania przeciwko bankowi sprawy do sądu.
02
Konsultacja
Po otrzymaniu od nas analizy możesz bezpłatnie skonsultować swoją sprawę frankową z naszymi specjalistami. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.
03
Pozew i zawieszenie rat
Jeżeli bank dobrowolnie nie zwróci niesłusznie pobranych rat lub nie dojdzie do zawarcia ugody sprawę kierujemy do sądu. Reprezentujemy przed sądem setki Frankowiczów.
04
Wykreślenie hipoteki
Po prawomocnym zakończeniu sprawy frankowej nie musisz już dalej spłacać kredytu, a my pomożemy Ci wykreślić kredyt frankowy z księgi wieczystej Twojej nieruchomości. Pomogliśmy już dziesiątkom Frankowiczów.

Proces z bankiem bez ryzyka

Udzielamy gwarancji sukcesu!

Wyślij umowę do bezpłatnej analizy:

kancelaria@madwokaci.pl

Aktualności
Najnowsze wyroki
Kancelaria w mediach

Prowadziliśmy wiele precedensowych spraw, a nasze sukcesy były opisywane m.in. przez:

Frankowicze wygrywają w sądach!

Rozmowa z mec. Majkowyczem na kanale Nam Zależy o sytuacji Getin Banku i Frankowiczach.

Jak anulować kredyt hipoteczny?

Dowiedź się jak anulować kredyt i czy wakacje kredytowe to dobre rozwiązanie.

Jak banki sprzedawały toksyczne produkty?

Wywiad z mec. Majkowyczem o tym jak banki i inne instytucje finansowe oferują klientom toksyczne produkty finansowe.

Kalkulator Frankowicza  Sprawdź ile możesz odzyskać od banku

  Najczęściej zadawane pytania

  Sprawy jakich banków prowadzimy?

  Prowadzimy sprawy frankowe wszystkich banków, które oferowały tego typu kredyty. Pomagamy Frankowiczom, którzy zaciągnęli kredyt CHF w jednym z następujących banków: Bank Millennium, mBank, Santander Bank, Getin Noble Bank, Pekao, PKO BP, Nordea Bank, Bank BPH, Raiffeisen Bank (dawniej Polbank).

  Jakie dokumenty są potrzebne do analizy?

  Frankowiczu, do analizy potrzebujemy kopie umowy kredytu, regulaminu kredytowania i wszystkich aneksów. Niezbędne jest również dostarczenie historii spłat rat, historii oprocentowania oraz informacji o terminach i wysokościach uruchomionych transz kredytu – w celu uzyskania tych dokumentów należy wystąpić z wnioskiem do banku. Wniosek można złożyć już po analizie przesłanej do nas umowy. Nasza kancelaria pomaga sporządzać wnioski o wydanie dokumentów, a już setki Frankowiczów przesłało nam swoje umowy do analizy.

  Jakie są szanse powodzenia?

  Nasza kancelaria ma 100% skuteczności w sprawach frankowych. Natomiast zgodnie z ogólnodostępnymi informacjami Frankowicze wygrywają 98% spraw. Masz więc naprawdę dużą szansę na wygranie sprawy, dlatego nie czekaj i wyślij nam swoją umowę do analizy.

  Czy prowadzimy sprawy pozwanych Frankowiczów o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału?

  Tak, prowadzimy już sprawy pozwanych Frankowiczów o zwrot kapitału i wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Zgodnie ze stanowiskiem Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Finansowego bankom nie należy się wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, dlatego Frankowicz może bronić się przed takimi roszczeniami.

  Co dla mnie oznacza unieważnienie kredytu we frankach?

  Wyrok unieważniający umowę kredytową może być wydany w oparciu o teorię salda lub teorię dwóch kondykcji. W przypadku teorii salda roszczenie o zwrot przysługuje stronie, która zyskała większą korzyść majątkową. Oznacza to, że poczynione przez Frankowicza wpłaty zostaną zasądzone na poczet spłaty rat kredytu CHF w wysokości pomniejszonej o wysokość wypłaconego kapitału. Jeśli natomiast Sąd zdecyduje się na teorię dwóch kondykcji, zasądzi wszystkie dokonane przez kredytobiorcę wpłaty na poczet spłaty kredytu.

  Jaki jest okres przedawnienia kredytu we frankach?

  Okres przedawnienia liczymy od momentu, gdy Frankowicz dowiedział się o klauzulach abuzywnych w umowie, czyli postanowieniach o niedozwolonym charakterze. Jeśli kredytobiorca dowiedział się przed 9 lipca 2018 r., termin przedawnienia wynosi 10 lat, natomiast w przypadku zdobycia tej informacji w późniejszym czasie okres przedawnienia to 6 lat.

  Spłacam kredyt w CHF – czy mogę wytoczyć proces przeciwko bankowi z kredytu frankowego?

  Tak. Spłacany kredyt we frankach nie jest przeszkodą do wytoczenia procesu przeciwko bankowi. Dotyczy to zarówno spraw o „odfrankowienie”, jak i unieważnienie umowy. W celu uzyskania szczegółowych informacji skontaktuj się z naszą kancelarią.

  Czym różni się kredyt denominowany od kredytu indeksowanego we frankach?

  Denominowany i indeksowany kredyt we frankach różni sposób określenia kwoty kredytu w umowie. W przypadku kredytu denominowanego kwotę określa się w szwajcarskiej walucie (CHF), natomiast przy kredycie indeksowanym mamy do czynienia z walutą polską (PLN). Zarówno kredyt denominowany, jak i indeksowany wypłaca się w walucie PLN. Istnieje możliwość przewalutowania kredytu we frankach na kredyt złotówkowy. W takiej sytuacji bank przelicza saldo kredytu CHF na PLN. Warto jednak pamiętać, że przewalutowanie nie zawsze jest opłacalne dla Frankowicza, dlatego zachęcamy do kontaktu z kancelarią przed podjęciem takiej decyzji.

  Zadzwoń po poradę prawną

  +48 692 479 841

  Bezpłatne skonsultuj swoją sprawę – odpowiemy na wszelkie Twoje pytania!

  10 lat

  Jesteśmy adwokatami
  z ponad 10 letnim doświadczeniem.

  1000 klientów

  Pracowaliśmy z ponad 1 000
  zadowolonych klientów.

  100 mln

  Wartość prowadzonych spraw to
  ponad 100 mln złotych.

   Sprawdź, co możemy zrobić w Twojej sprawie:

   Umów konsultację ze specjalistą, bezpłatna analiza

   Napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami przez telefon +48 692 479 841