Kredyty CHF

prawdopodobnie opłacasz teraz nieważną umowę

Nasza kancelaria od wielu lat z powodzeniem pomaga Frankowiczom.

Pomożemy Ci w walce z bankiem! Prześlij nam swoją umowę kredytu frankowego. Jeżeli Twoja umowa kwalifikuje się do unieważnienia, przygotujemy dla Ciebie ofertę pomocy prawnej i odpowiemy na Twoje pytania! Pomagamy również pozwanym Frankowiczom w sprawach o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału.

Chcesz porozmawiać? Zadzwoń do nas +48 692 479 841

Dlaczego my?

Na przestrzeni 6 lat od kiedy prowadzimy sprawy frankowe mamy 100 % skuteczności. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i wspólnie z Tobą zaplanujemy strategię działania. Nasza pomoc ma charakter kompleksowy. Reprezentujemy klientów przed sądem I i II instancji, a także przed Sądem Najwyższym. Bronimy Frankowiczów przed roszczeniami banków o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału w przypadku stwierdzenia nieważności umowy.

Masz pytania? Napisz: kancelaria@madwokaci.pl

Osoby do kontaktu
Tomasz Majkowycz
Adwokat/wspólnik zarządzający
Tel.: + 48 692 479 841
E-mail: t.majkowycz@madwokaci.pl
Aneta Majkowycz
Adwokat/wspólnik zarządzający
Tel.: + 48 600 425 205
E-mail: a.majkowycz@madwokaci.pl

Jesteś ciekaw skąd wziął się problem Frankowiczów?

Posłuchaj rozmowy o kredytach frankowych

Rozmawiają adwokaci Aneta i Tomasz Majkowycz, wspólnicy zarządzający naszej kancelarii!

Link do rozmowy

Jak anulować kredyt hipoteczny?

Blog
Aktualności

Jak działamy

01
Bezpłatna analiza
W pierwszym kroku analizujemy umowę kredytu frankowego pod kątem czy nadaje się do unieważnienia lub skierowania przeciwko bankowi sprawy do sądu.
02
Konsultacja
Po otrzymaniu od nas analizy możesz bezpłatnie skonsultować swoją sprawę frankową z naszymi specjalistami. Odpowiemy na wszelkie Twoje pytania.
03
Wezwanie do zapłaty
Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z naszej pomocy, po skompletowaniu dokumentów wezwiemy bank do zwrotu niesłusznie zapłaconych rat kredytu frankowego.
04
Pozew
Jeżeli bank dobrowolnie nie zwróci niesłusznie pobranych rat lub nie dojdzie do zawarcia ugody sprawę kierujemy do sądu. Reprezentujemy przed sądem setki Frankowiczów.
05
Wykreślenie hipoteki
Po prawomocnym zakończeniu sprawy frankowej nie musisz już dalej spłacać kredytu, a my pomożemy Ci wykreślić kredyt frankowy z księgi wieczystej Twojej nieruchomości. Pomogliśmy już dziesiątkom Frankowiczów.

Najczęściej zadawane pytania

Sprawy jakich banków prowadzimy?

Prowadzimy sprawy frankowe wszystkich banków, które oferowały tego typu kredyty. Pomagamy Frankowiczom, którzy zaciągnęli kredyt CHF w jednym z następujących banków: Bank Millennium, mBank, Santander Bank, Getin Noble Bank, Pekao, PKO BP, Nordea Bank, Bank BPH, Raiffeisen Bank (dawniej Polbank).

Jakie dokumenty są potrzebne do analizy?

Frankowiczu, do analizy potrzebujemy kopie umowy kredytu, regulaminu kredytowania i wszystkich aneksów. Niezbędne jest również dostarczenie historii spłat rat, historii oprocentowania oraz informacji o terminach i wysokościach uruchomionych transz kredytu – w celu uzyskania tych dokumentów należy wystąpić z wnioskiem do banku. Wniosek można złożyć już po analizie przesłanej do nas umowy. Nasza kancelaria pomaga sporządzać wnioski o wydanie dokumentów, a już setki Frankowiczów przesłało nam swoje umowy do analizy.

Czy możliwe jest bezkosztowe zlecenie nam sprawy?

Nasza kancelaria współpracuje z instytucjami finansującymi sprawy frankowe, w tym wynagrodzenie kancelarii i wszystkie opłaty sądowe. Jest to rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy Frankowicz, który nie chce ponosić żadnego ryzyka związanego ze sprawą frankową.

Jakie są szanse powodzenia?

Nasza kancelaria ma 100% skuteczności w sprawach frankowych. Natomiast zgodnie z ogólnodostępnymi informacjami Frankowicze wygrywają 98% spraw. Masz więc naprawdę dużą szansę na wygranie sprawy, dlatego nie czekaj i wyślij nam swoją umowę do analizy.

Czy prowadzimy sprawy pozwanych Frankowiczów o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału?

Tak, prowadzimy już sprawy pozwanych Frankowiczów o zwrot kapitału i wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Zgodnie ze stanowiskiem Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Finansowego bankom nie należy się wynagrodzenie za korzystanie z kapitału, dlatego Frankowicz może bronić się przed takimi roszczeniami.

Czym różni się kredyt denominowany od kredytu indeksowanego we frankach?

Denominowany i indeksowany kredyt we frankach różni sposób określenia kwoty kredytu w umowie. W przypadku kredytu denominowanego kwotę określa się w szwajcarskiej walucie (CHF), natomiast przy kredycie indeksowanym mamy do czynienia z walutą polską (PLN). Zarówno kredyt denominowany, jak i indeksowany wypłaca się w walucie PLN. Istnieje możliwość przewalutowania kredytu we frankach na kredyt złotówkowy. W takiej sytuacji bank przelicza saldo kredytu CHF na PLN. Warto jednak pamiętać, że przewalutowanie nie zawsze jest opłacalne dla Frankowicza, dlatego zachęcamy do kontaktu z kancelarią przed podjęciem takiej decyzji.

Jakie są koszty procesu frankowego?

Podstawowe koszty obejmują opłatę sądową od pozwu (1000 PLN) i opłatę od apelacji (1000 PLN). Ta druga należność dotyczy jednak wyłącznie Frankowiczów, którzy odwołują się od wyroku. Jeśli Sąd nie widzi podstaw nieważności umowy, która ma zostać „odfrankowiona”, może również ustalić zaliczkę na poczet wynagrodzenia biegłego (1000-3000 PLN). Frankowicz musi się również liczyć z ewentualnymi kosztami zastępstwa procesowego – ich wysokość określona jest w rozporządzeniach Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności adwokackie i radców prawnych. Opłatę ponosi strona przegrywająca proces.

Co dla mnie oznacza unieważnienie kredytu we frankach?

Wyrok unieważniający umowę kredytową może być wydany w oparciu o teorię salda lub teorię dwóch kondykcji. W przypadku teorii salda roszczenie o zwrot przysługuje stronie, która zyskała większą korzyść majątkową. Oznacza to, że poczynione przez Frankowicza wpłaty zostaną zasądzone na poczet spłaty rat kredytu CHF w wysokości pomniejszonej o wysokość wypłaconego kapitału. Jeśli natomiast Sąd zdecyduje się na teorię dwóch kondykcji, zasądzi wszystkie dokonane przez kredytobiorcę wpłaty na poczet spłaty kredytu.

Czym się różni unieważnienie umowy od „odfrankowienia”?

Unieważniona umowa przestaje wiązać strony, które w następstwie tej decyzji muszą dokonać wzajemnych rozliczeń. Z kolei umowa „odfrankowiona” jest traktowana jak umowa kredytu udzielonego w walucie PLN (z pozostawionym oprocentowaniem LIBOR i marżą). W tej drugiej sytuacji Frankowicz otrzyma zwrot nadpłat rat kredytu, czyli różnicę między wpłaconą kwotą, a kwotą, którą wpłaciłby, gdyby kredyt od początku był w PLN. Saldo kredytu przestanie być również zależne od zmian kursu franka.

Jaki jest okres przedawnienia kredytu we frankach?

Okres przedawnienia liczymy od momentu, gdy Frankowicz dowiedział się o klauzulach abuzywnych w umowie, czyli postanowieniach o niedozwolonym charakterze. Jeśli kredytobiorca dowiedział się przed 9 lipca 2018 r., termin przedawnienia wynosi 10 lat, natomiast w przypadku zdobycia tej informacji w późniejszym czasie okres przedawnienia to 6 lat.

Spłacam kredyt w CHF – czy mogę wytoczyć proces przeciwko bankowi z kredytu frankowego?

Tak. Spłacany kredyt we frankach nie jest przeszkodą do wytoczenia procesu przeciwko bankowi. Dotyczy to zarówno spraw o „odfrankowienie”, jak i unieważnienie umowy. W celu uzyskania szczegółowych informacji skontaktuj się z naszą kancelarią.

Nasze sukcesy

Prowadziliśmy wiele precedensowych spraw, a nasze sukcesy były opisywane m.in. przez:

10 lat

Jesteśmy adwokatami
z ponad 10 letnim doświadczeniem.

1000 klientów

Pracowaliśmy z ponad 1 000
zadowolonych klientów.

100 mln

Wartość prowadzonych spraw to
ponad 100 mln złotych.

    Sprawdź, co możemy zrobić w Twojej sprawie:

    Umów konsultację ze specjalistą, bezpłatna analiza

    Napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami przez telefon +48 692 479 841