Fundacja rodzinna

Fundacja rodzinna to idealne rozwiązanie do ochrony Twojego majątku i zapewnienia sprawnej sukcesji. To także dogodny wehikuł inwestycyjny.

Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższej jakości doradztwa w sprawach majątkowych klientów. Zakładamy fundacje rodzinne i pomagamy w zarządzaniu nimi.

Chcesz porozmawiać? Zadzwoń do nas +48 692 479 841

Dlaczego warto założyć z nami fundację rodzinną?

Pomagamy klientom w zakładaniu fundacji rodzinnych. Na założenie z nami fundacji rodzinnej decyduje się coraz więcej osób, którym zależy na pełnym wsparciu specjalistów podczas wybierania produktów inwestycyjnych czy optymalizacji podatkowej. Na czym polega nasza pomoc:

  • Utworzenie fundacji – pierwszy krok polega na zaprojektowaniu całej struktury fundacji rodzinnej, w szczególności z uwzględnieniem aspektów podatkowych. Po zbadaniu potrzeb klienta proponujemy treść aktu założycielskiego fundacji oraz statutu. Następnie przeprowadzamy klienta przez cały proces rejestracji w sądzie.
  • Planowanie sukcesji majątkowej – przekazanie majątku nowemu pokoleniu wymaga dobrego planowania, znajomości prawa spadkowego, doświadczenia i obiektywnego podejścia. Fundacja rodzinna to jedno z coraz częściej wybieranych narzędzi przy planowaniu sukcesji.
  • Zabezpieczenie majątku – wniesienie majątku do fundacji rodzinnej pomaga zabezpieczyć majątek przed potencjalnymi wierzycielami. Fundacja rodzinna posiada odrębną osobowość prawną i to ona staje się właścicielem majątku wniesionego przez fundatora.
  • Pomoc przy inwestowaniu – fundacja rodzinna z uwagi na aspekty podatkowe to doskonały wehikuł inwestycyjny. Nasi specjaliści pomogą Tobie korzystnie inwestować nadwyżki finansowe za pośrednictwem fundacji rodzinnej, uwzględniając aspekty prawne i podatkowe.

Na czym polega usługa Family Office?

Family Office to usługa adresowana do osób zamożnych i ich rodzin. Jej celem jest zapewnienie opieki rodzinie i zabezpieczenie powiększającego się z pokolenia na pokolenie majątku. Utrzymanie i pomnażanie rodzinnych pieniędzy wymaga czasu, specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia, dlatego wiele rodzin korzysta z pomocy doradców inwestycyjnych, księgowych i firm prawnych. Dzięki Family Office jest to możliwe za pośrednictwem jednej firmy, bez konieczności zatrudniania wielu specjalistów. Zespół ekspertów zapewnia pełne wsparcie merytoryczne w zakresie zarządzania prywatnymi majątkami rodzinnymi.

W ramach Family Office otrzymujesz szereg usług doradczych świadczonych przez jedną kancelarię, dzięki czemu możesz uniknąć rozproszenia poszczególnych podmiotów i zadbać o lepszą organizację w rodzinnym przedsiębiorstwie. Wsparcie obejmuje doradztwo prawne, podatkowe i finansowe. Z Family Office często korzystają rodzinne przedsiębiorstwa, które przygotowują się do przejęcia firmy przez nowe pokolenie.

Kompleksowe usługi zarządzania majątkiem

Wealth management, czyli usługa zarządzania majątkiem, to odpowiedź na indywidualne potrzeby klientów dysponujących dużymi zasobami finansowymi. Doradca wealth management wspiera klienta w zakresie bankowości prywatnej, zarządzania portfelem instrumentów finansowych, doradztwa inwestycyjnego i doradztwa niefinansowego (np. inwestycje w nieruchomości). Usługi wealth management wyróżniają się elastycznością i dopasowaniem do najbardziej wygórowanych oczekiwań. Oznacza to, że doradca zapewnia pełne wsparcie merytoryczne, pomagając przy tworzeniu strategii inwestycyjnej i udzielając porad z uwzględnieniem aspektów prawnych, podatkowych i finansowych. Wealth management to główny zakres działań firm specjalizujących się w usługach Family Office.

Osoba do kontaktu
Tomasz Majkowycz
Adwokat/wspólnik zarządzający
Tel.: +48 692 479 841
E-mail: t.majkowycz@madwokaci.pl

10 lat

Jesteśmy adwokatami
z ponad 10 letnim doświadczeniem.

1000 klientów

Pracowaliśmy z ponad 1 000
zadowolonych klientów.

100 mln

Wartość prowadzonych spraw to
ponad 100 mln złotych.

    Sprawdź, co możemy zrobić w Twojej sprawie:

    Umów konsultację ze specjalistą

    Napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami przez telefon +48 692 479 841