Rozwód i podział majątku

Masz prawo do pomocy profesjonalisty w swojej sprawie

Jeżeli zaczynasz myśleć o rozwodzie i potrzebujesz wskazówek od czego należy zacząć możesz skorzystać z mojej pomocy. Zajmę się wszystkimi sprawami związanymi z rozwodem, kwestią opieki nad dziećmi, alimentami i podziałem majątku.

Adwokat Aneta Majkowycz

Chcesz porozmawiać? Zadzwoń do mnie +48 600 425 205

E-mail: a.majkowycz@madwokaci.pl

Ebook

Oddaje w Twoje ręce poradnik rozwodowy. Poradnik ma na celu usystematyzowanie podstawowych kwestii dotyczących rozwodu.

W poradniku znajdziesz nie tylko kwestie dotyczące rozwodu, ale skupiam się w nim na Twoim poczuciu bezpieczeństwa oraz na tym jak uniknąć niepotrzebnego stresu w tak ciężkiej dla Ciebie chwili.

Najczęściej zadawane pytania

Rozwód z winą czy bez?

Proces rozwodowy bywa wykańczający, dlatego staramy się maksymalnie optymalizować zarządzanie całym procesem, tak by był on jak najmniej dla Ciebie dotkliwy i uciążliwy. Wychodzimy z założenia, że jeśli coś ma się wydarzyć, to robimy to tak by nasi klienci mogli jak najszybciej odetchnąć z ulgą. Odpowiedź na to pytanie zdaje się nasuwać sama: nie! Nie warto za wszelką cenę orzekać o winie drugiego małżonka. Kiedy zatem warto? Dowiesz się z przygotowanego przeze mnie poradnika.

Czy orzekanie o winie może wpłynąć na orzeczenie o kontaktach z dziećmi?

I tak, i nie. Oczywiście to zależy od kontekstu. Samo orzeczenie o winie jednego z małżonków nie wpływa na sposób orzeczenia jego kontaktów z dziećmi. Rodzice mają prawo do równych kontaktów z dziećmi. Czasami pewne przykre dla Ciebie sytuacje nie oznaczają, że rodzic stał się po prostu złym człowiekiem i nie zasługuje na miłość dzieci. Jednak może się tak zdarzyć, że przyczyny orzeczenia o winie są bardziej złożone i wpływają na relacje z dziećmi, np. przemoc. Dlatego każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie.

A może jednak separacja?

Wiemy, że decyzja o rozwodzie bywa trudna. Dlatego czasem warto dać małżonkowi drugą szansę. Separacja jest lepszym rozwiązaniem, gdy widzisz możliwość ratowania związku. Separację zdecydowanie łatwiej orzec, niż rozwód. Może być też ona dobrym motywatorem dla drugiej strony by zaczęła się bardziej starać o związek.

Jak wygląda kwestia alimentów?

Co do zasady sąd w wyroku rozwodowym orzeka o alimentach na rzecz małoletnich dzieci. Może również orzec o alimentach na rzecz małżonka, jeśli o to wnosił i są spełnione ku temu wszelkie przesłanki. Sprawy z zakresu alimentacyjnego są bardzo obszerne i zależą od wielu czynników. Występuje wiele korelacji kto od kogo może żądać alimentów, a także przesłanek na które można się powoływać.

10 lat

Jesteśmy adwokatami
z ponad 10 letnim doświadczeniem.

1000 klientów

Pracowaliśmy z ponad 1 000
zadowolonych klientów.

100 mln

Wartość prowadzonych spraw to
ponad 100 mln złotych.

    Sprawdź, co możemy zrobić w Twojej sprawie:

    Umów konsultację ze specjalistą

    Napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami przez telefon +48 692 479 841