Family Office

Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższej jakości doradztwa w sprawach majątkowych klientów. Zależy nam, aby nasi klienci byli spokojni o swoje aktywa finansowe, nieruchomości czy spółki działające w różnych jurysdykcjach. Klienci, którzy powierzają nam opiekę nad swoim majątkiem mogą liczyć na bezpieczeństwo i wygodę.

Chcesz porozmawiać? Zadzwoń do nas +48 692 479 841

Na czym polega usługa Family Office?

Family Office to usługa adresowana do osób zamożnych i ich rodzin. Jej celem jest zapewnienie opieki rodzinie i zabezpieczenie powiększającego się z pokolenia na pokolenie majątku. Utrzymanie i pomnażanie rodzinnych pieniędzy wymaga czasu, specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia, dlatego wiele rodzin korzysta z pomocy doradców inwestycyjnych, księgowych i firm prawnych. Dzięki Family Office jest to możliwe za pośrednictwem jednej firmy, bez konieczności zatrudniania wielu specjalistów. Zespół ekspertów zapewnia pełne wsparcie merytoryczne w zakresie zarządzania prywatnymi majątkami rodzinnymi.

W ramach Family Office otrzymujesz szereg usług doradczych świadczonych przez jedną kancelarię, dzięki czemu możesz uniknąć rozproszenia poszczególnych podmiotów i zadbać o lepszą organizację w rodzinnym przedsiębiorstwie. Wsparcie obejmuje doradztwo prawne, podatkowe i finansowe. Z Family Office często korzystają rodzinne przedsiębiorstwa, które przygotowują się do przejęcia firmy przez nowe pokolenie.

Kompleksowe usługi zarządzania majątkiem

Wealth management, czyli usługa zarządzania majątkiem, to odpowiedź na indywidualne potrzeby klientów dysponujących dużymi zasobami finansowymi. Doradca wealth management wspiera klienta w zakresie bankowości prywatnej, zarządzania portfelem instrumentów finansowych, doradztwa inwestycyjnego i doradztwa niefinansowego (np. inwestycje w nieruchomości). Usługi wealth management wyróżniają się elastycznością i dopasowaniem do najbardziej wygórowanych oczekiwań. Oznacza to, że doradca zapewnia pełne wsparcie merytoryczne, pomagając przy tworzeniu strategii inwestycyjnej i udzielając porad z uwzględnieniem aspektów prawnych, podatkowych i finansowych. Wealth management to główny zakres działań firm specjalizujących się w usługach Family Office.

Dlaczego warto korzystać z usług Family Office?

Na Family Office decyduje się coraz więcej osób, którym zależy na pełnym wsparciu specjalistów podczas wybierania produktów inwestycyjnych, tworzenia funduszu czy optymalizacji podatkowej. Z usługi warto skorzystać w wielu sytuacjach:

  • Pomoc przy inwestowaniu – aby korzystnie inwestować nadwyżki finansowe, niezbędna jest znajomość rynku inwestycyjnego. Specjaliści Family Office doradzą najlepsze wybory, uwzględniając aspekty prawne i podatkowe.
  • Inwestycje w nieruchomości – rodzinne przedsiębiorstwa, które nie mają czasu na zarządzanie posiadanymi nieruchomościami, mogą uzyskać profesjonalną pomoc w ramach Family Office. Dotyczy to m.in. administracji opłat, wybierania ofert ubezpieczeniowych czy weryfikacji kosztów obsługi nieruchomości.
  • Planowanie sukcesji majątkowej – przekazanie firmy rodzinnej nowemu pokoleniu wymaga dobrego planowania, znajomości prawa spadkowego, doświadczenia i obiektywnego podejścia. Dla eksperta Family Office nadrzędną wartością jest dobro firmy, dlatego zaproponuje on najlepsze rozwiązanie z uwzględnieniem potrzeb klienta.
  • Profesjonalny sekretariat – Family Office to zarówno doradztwo, jak i sekretariat, w którym można przechowywać ważne i poufne dokumenty rodzinne. Jest to rzetelne zabezpieczenie na wypadek nagłej śmierci posiadacza majątku. Sekretariat może również zająć się administracją bieżących spraw, w tym prowadzeniem spisu inwentarza, sprawozdaniami finansowymi i innymi formalnościami.

Specjaliści od Family Office

Prowadzenie przedsiębiorstwa rodzinnego jest czasochłonne, przez co może brakować czasu na zajmowanie się formalnościami, doglądanie inwestycji czy planowanie sukcesji. Do tego dochodzi brak wiedzy z zakresu prawa, finansów i podatków, a każda błędna decyzja może być bardzo kosztowna. Warto więc otoczyć się opieką wykwalifikowanych doradców, którzy w ramach jednej usługi zajmą się istotnymi kwestiami wchodzącymi w zakres ich kompetencji. W ten sposób będziesz mieć pewność, że Twoimi sprawami zajmują się specjaliści, a przy tym zyskasz poczucie bezpieczeństwa, spokój oraz dodatkowy czas na rozwój firmy i zasłużony odpoczynek w rodzinnym gronie.

Osoba do kontaktu
Tomasz Majkowycz
Adwokat/wspólnik zarządzający
Tel.: +48 692 479 841
E-mail: t.majkowycz@madwokaci.pl

10 lat

Jesteśmy adwokatami
z ponad 10 letnim doświadczeniem.

1000 klientów

Pracowaliśmy z ponad 1 000
zadowolonych klientów.

100 mln

Wartość prowadzonych spraw to
ponad 100 mln złotych.

    Sprawdź, co możemy zrobić w Twojej sprawie:

    Umów konsultację ze specjalistą

    Napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy lub skontaktuj się z nami przez telefon +48 692 479 841